top of page

Portatif Lazer Taramalı Ölçüm Kolu

ModelMaker H120 Scanner with MCAx Arm

Nikon Laser Scanning_P5

Ultra hızlı yüksek çözünürlüklü 3D tarama

Dünyanın en iyi optik üreticilerinden biri olan Nikon tarafından özel olarak geliştirilmiş Nikon optikler ve mavi lazer teknolojisi sayesinde en zorlu malzemeler herhangi bir kapatıcı spreye ihtiyaç duymadan çok hızlı ve hassas bir şekilde taranabilmektedir.

 

H120, yüksek çözünürlüğü sayesinde en küçük detayları hassas ve hızlı bir şekilde almaktadır.

Özellikler

Öne Çıkan Özellikler

Eşsiz Hassasiyet

H120 lazer tarama probunun

7 mikronluk hassasiyeti sayesinde Nikon ölçüm kolunun toplam lazer sistem hassasiyeti 28 mikrona kadar düşmektedir.

Neredeyse gürültüsüz nokta bulutu

Nikon lens ve mavi lazer teknolojisi birleşimi sayesinde parça yüzeyindeki çok küçük çizikler ve aşınmalar dahi net bir şekilde tanımlanabilmektedir.

Hızlı ve kolay kullanım

Nikon ölçüm kollarının yapısal sağlamlığı ve termal kararlılığı, mutlak enkoder teknolojisi, lazer tarayıcının ısınmaya gerek duymaması, basit sistem kurulumu sayesinde kullanıcıların doğru veriyi hızlı ve güvenilir bir şekilde elde etmesini sağlanır.

Rakipsiz Performans

120 mm tarama genişliği ve 450 Hz tarama hızı sayesinde ModelMaker H120 büyük parça taramalarında en küçük detayları dahi atlamadan hızlı veri almayı garanti etmektedir. Ölçülen parça türü ne olursa olsun, ölçüm süresi kritik olduğunda bile tek bir çözümde tüm ihtiyaçları karşılar.

En zorlu parçalarda kusursuz tarama

4. Nesil Nikon’un patentli Enhanced Sensor Performance (ESP4) teknolojisi sayesinde tarama sırasında her noktanın lazer şiddeti her zamankinden daha hızlı ve gerçek zamanlı, dinamik olarak ayarlanmaktadır.

 

Kullanıcılar tarama öncesi herhangi bir ön hazırlık yapmadan parçadaki farklı renk geçişleri ve parlaklığa aldırış etmeden veri kaybı olmadan hızlı, gürültüsüz ve hassas tarama yapabilmektedir.

 

ModelMaker tarayıcılar akıllı yansıma kontrolü özelliği sayesinde tarama sırasında oluşan istenmeyen yansımaları filtreler. Bu sayede kullanıcılar çok parlak parçaları dahi kolay ve hassas bir şekilde tarayabilmektedir.

Nikon Laser Scanner_Molding.png
Video

Video

Teknik Veriler

Teknik Veriler

Lazer tarayıcı ile toplam sistem hassasiyeti

LASS Technology Nikon Portable Laser Sca

Lazer Tarayıcı Teknik Özellikleri

LASS Technology Nikon Portable Laser Sca
Uygulamalar

Örnek Uygulamalar

Nikon Laser Scanner_7.png
Nikon Laser Scanner_7.png
Nikon Portable Laser Scanner Arm_R1.jpg
Nikon Laser Scanner.png
bottom of page