top of page

Büyük Hacim 3D Tarama Sistemi

KScan

Büyük hacimli parçalarda kolay tarama

K-Scan, Nikon Metrology’nin portatif metroloji uygulamaları için geliştirdiği bağımsız lazer tarayıcısıdır. Hassasiyeti, kullanım kolaylığı ve yüksek performansı K-Scan’in mekanik kısıtlamalar olmaksızın en yetenekli el tipi tarama çözümü olmasını sağlar. Tarayıcı K-CMM Optik İzleyici tarafından izlenir. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaç duydukları her yerde herhangi bir mekanik kısıtlama olmaksızın ölçüm yapabilmektedirler.  

Özellikler

Öne Çıkan Özellikler

Dinamik Ölçüm Özelliği

Ölçülen parçanın üzerine yerleştirilen LED markerlerin anlık olarak takip edilmesi ve dinamik referanslama sayesinde ortamda titreşim olsa da ölçüm sırasında parça hareket etse de hassasiyet kaybı yaşanmadan ölçüm yapılabilmektedir.

LED'leri kullanarak kamerayı farklı bir konumdan ölçümler almak için hareket ettirmek mümkündür. Kameranın yerini değiştirdiğinizde hiçbir ekstra taşıma işlemi yapmadan ölçüme kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Çoklu Prob Çözümü

İhtiyaç duyulması halinde gizli noktaları ölçmek için yön sınırlamalarından bağımsız hafif, yüksek hassasiyetli dokunmatik prob (Multi-Sided Probe) kullanılabilmektedir.

Hareket Özgürlüğü

Mekanik olarak kısıtlanmamış olan K-CMM sistemi, kamerayı veya parçayı hareket ettirmek zorunda kalmadan geniş alanda ölçüm yapabilmektedir. Araç gövdesi, büyük pres kalıpları ve ağır makineler yerinden hareket ettirmeden kolaylıkla ölçülebilir.

Hızlı Kolay Ölçüm

Dinamik LEDler kullanılarak çoklu K7500 kamerayı aynı koordinat sistemine tanıtarak komple bir ölçüm hücresi oluşturulabilir.

En zorlu parçalarda kusursuz ölçüm

K-CMM tasarım, üretim ve boyutsal kontrol uygulamalarında kullanılan hassas bir portatif ölçüm sistemidir. Sistem K-Scan üzerindeki kızılötesi LED'lerin konumlarını yüksek çözünürlüklü kameralar ile takip ederek kameradan 7,5 m uzaklığa kadar yüksek hassasiyetli ölçüm sunmaktadır.

Teknik Veriler

Teknik Veriler

Lazer tarayıcı ile toplam sistem hassasiyeti

LASS Technology Nikon KScan Robot_Handhe
Uygulamalar

Örnek Uygulamalar

Nikon KScan-Handheld-scanner.jpg
Nikon Robot KScan-Handheld-scanner.jpg
bottom of page